czwartek, 21 lutego 2019 r.  Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Wiadomości z tagiem Fundacji  RSS
Sektor wydobywczy traci na wartości. Mimo to otwarte fundusze emerytalne inwestują w akcje spółek z tej branży

Dodano: 18.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Spółki węglowe i energetyczne straciły w ubiegłym roku ponad jedną piątą swojej wartości. Z samego tylko portfolio OFE zniknęło poprzez te aktywa 800 mln zł - wynika z analiz Fundacji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". Tymczasem w tym roku zaczynają się tworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe, które również mogą chcieć lokować pieniądze w sektorze wydobywczym i energetycznym. Według ekspertów Fundacji, byłoby to działąnie nie tylko nieekonomiczne, lecz także nieetyczne

Źródło: biznes.interia.pl

Seks z robotem?

Dodano: 15.02.2019 7:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Autonomiczne samochody, automatyczny transport, zrobotyzowany przemysł, roboty szturmem wdzierają się do naszego życia. Również do tych najbardziej prywatnych sfer. Według badania Fundacji na Rzecz Odpowiedzialnej Robotyki, 86% z nas spodziewa się, że w przyszłości robot zaspokoi pragnienia seksualne człowieka.

Tagi: Fundacji, Sejm
Źródło: www.chip.pl

Kielecki policjant zdobył Aconcaguę

Dodano: 13.02.2019 11:46 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Kielecki policjant - podkomisarz Łukasz Pabian zdobył Aconcaguę - drugi co do wielkości szczyt, w tak zwanej Koronie Ziemi. Wyprawa odbywa się pod hasłem: „Aconcagua dla Moniki - Razem Możemy Więcej”. Policjant chce zachęcić ludzi do pomocy finansowej dla chorej 15-latki z Połańca, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”.

Źródło: www.radio.kielce.pl

W tej fundacji warto założyć subkonto!

Dodano: 12.02.2019 10:35 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Osoby z niepełnosprawnościami mierzą się w życiu z wieloma wyzwaniami. Nie oznacza to jednak, że ich ograniczenia stanowią barierę na drodze do aktywnego i satysfakcjonującego życia. Fundacja AVALON, będąca Organizacją Pożytku Publicznego, dba o interesy osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich. Jednym z prowadzonych przez Fundację działań na rzecz osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych jest projekt subkont. Czym jest subkonto? Dlaczego warto je założyć? I jak to zrobić?

Źródło: di.com.pl

Koncert + Randka = Walentynki 2019

Dodano: 11.02.2019 13:17 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Walentynkowy wieczór rozpoczniemy nastrojowym koncertem duetu PELIKAN Magdaleny Frączek i jej męża Alberta Klejca. Po koncercie w sali bankietowej Dobrego Miejsca odbędzie się randka przy muzyce i słodkim poczęstunku. Tą część spotkania poprowadzi małżeństwo z Fundacji Pomoc Rodzinie, Państwo Anna i Cezary Krupowie. Na co dzień prowadzą oni programy rozwoju relacji małżeńskich i warsztatowe kursy przedmałżeńskie (rekomendowane przez Archidiecezję Warszawską).
Podobnie jak w ubiegłych latach, nasze wydarzenie jest włączone w cykl Tygodnia Małżeństwa organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
PELIKAN to naturalnie zawiązany zespół przez Magdalenę i Alberta jeszcze zanim stali się małżeństwem, a już mieli się ku sobie. Rok był 2015, a miejscem stara, cicha chata na podkarpaciu. W wolnym tempie i w budzącym się uczuciu zaczęli wplatać spontanicznie tworzone melodie i harmonie w wieczorny krajobraz i przenieśli proces tworzenia do własnego Domu, który po drodze utworzyli. Wszystkim utworom towarzyszyła wielka lekkość tworzenia. Znak tego, że te kompozycje mają po prostu rację swojego bytu i przynależą do tego świata, a traktują o relacji dwóch osób i o własnym wnętrzu. Nie pozostaje więc nic innego jak dzielić się nimi. Częstować jak ciepłym ciastem przy domowym stole, do którego zapraszają nas autorzy.
Bilety:
- koncert 29 zł / os. (UWAGA! Ilość miejsc ograniczona - 310 miejsc!)
- całość randki (koncert+poczęstunek) 119 zł / para (UWAGA! Ilość miejsc ograniczona - tylko dla 50 par!)
Szczegóły: http://dobremiejsce.org

Źródło: kulturalnie.waw.pl

„Dr Clown” odwiedzi chore dzieci w szpitalu

Dodano: 09.02.2019 7:31 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzą dziś małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Będą wręczać listy napisane przez dorosłych i dzieci.

Źródło: www.radio.kielce.pl

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [9 LUTEGO]

Dodano: 09.02.2019 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W Morawicy otwarta zostanie nowa sala ślubów, wolontariusze Fundacji „Dr Clown” odwiedzą małych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. To najważniejsze wydarzenia soboty.

Źródło: www.radio.kielce.pl

"Tropem Wilczym" przez Ostrowiec. Aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych

Dodano: 01.02.2019 12:35 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ostrowiec uczci bohaterów niepodległościowego podziemia Biegiem Tropem Wilczym. Będzie to część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uczestnikom będą towarzyszyli wojskowi różnych formacji, służący w naszym regionie. W tym roku Fundacja Wolność i Demokracja chce upamiętnić lokalnych bohaterów. W Ostrowcu, bieg będzie poświęcony pamięci generała Antoniego Hedy „Szarego”.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Koszulka piłkarskiej reprezentacja Polski dla Tomasza Golloba

Dodano: 23.11.2017 13:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

PGE Ekstraliga rozpoczęła aukcję charytatywną koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski dla Tomasza Golloba. Środki, które zostaną z niej pozyskane trafią na konto Fundacji Polskiego Związku Motorowego, która uruchomiła specjalne konto pomocowe dla Tomasza Golloba.Oryginalna koszulka piłkarskiej reprezentacji Polski została przekazana PGE Ekstralidze przez Polski Związek Piłki Nożnej. Znajdują się na niej autografy wszystkich piłkarzy na czele z Robertem Lewandowskim. Koszulkę można...

Źródło: nicesport.pl

Fundacja Obywateli RP dostała ostrzeżenie. Mają dwa tygodnie, później będą kłopoty

Dodano: 31.07.2017 21:56 | 1 odsłon | 0 komentarzy

MSWiA wezwało Fundację Wolni Obywatele RP, związaną z organizacją Obywatele RP, do zaprzestania naruszania prawa oraz swojego statutu.

Źródło: feedproxy.google.com

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone