czwartek, 02 lipca 2020 r.  Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
Wiadomości z tagiem Fundacji  RSS
Karol Marianowski i Maciej Grzybowski na Festiwalu TRZY - CZTE - RY

Dodano: 01.07.2020 13:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Przypływ Kultury oraz dyrektor artystyczny Maciej Grzybowski zapraszają na koncert w ramach 5. edycji Festiwalu muzycznego "TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje." .

Źródło: kulturalnie.waw.pl

VIG pomaga niepełnosprawnym kontynuować edukację [Pomagamy]

Dodano: 01.07.2020 8:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

We wrześniu 2019 r. Fundacja Dziecięca Fantazja wraz z Vienna Insurance Group rozpoczęła nowy projekt HELP - Heroes Learning Program, skierowany (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Koncert Inauguracyjny 5. Festiwalu TRZY - CZTE - RY: Royal String Quartet

Dodano: 30.06.2020 19:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Przypływ Kultury oraz dyrektor artystyczny Maciej Grzybowski zapraszają na Inaugurację 5. edycji Festiwalu muzycznego "TRZY-CZTE-RY Konteksty. Kontrasty. Konfrontacje.". Transmisja online!

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Tarnów. Koncerty na lato

Dodano: 30.06.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Kultury i Integracji "INTER-ART", Urząd Miasta Tarnowa, Zespół Szkół Muzycznych we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury oraz Instytutem Cervantesa w Krakowie zapraszają na XXX Koncerty Letnie z cyklu "Muzyczne Pory Roku".

Źródło: www.e-teatr.pl

Akcja "Bezpieczny rower" w Częstochowie

Dodano: 29.06.2020 15:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Eltrox Razem Bezpiecznie we współpracy z Komendą Miejską Policji w Częstochowie prowadzi ogólnopolską akcję służącą poprawie bezpieczeństwa młodych rowerzystów. Dla zainteresowanych udziałem w przedsięwzięciu przygotowano też konkurs z nagrodami.

Źródło: www.wczestochowie.pl

Niezależni'69 - wystawa plenerowa Warszawskiej Grupy Malarzy

Dodano: 28.06.2020 13:14 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na początku lat 60-tych na warszawskim Barbakanie organizowane były wystawy i ich sprzedaż, bez ingerencji komisji kwalifikacyjnej i urzędów cenzury. Początkowo wystawiali tam swoje prace Z. Kupczyński, W. Smolarek, J. Naliwajko, W. Popielarczyk, J. Wagner, B. Szajewska, J. Mieliwodzki, R. Dąbrowski, J.Lassota i inni. Pod koniec lat 60-tych nielegalne barbakanowe wystawy zostały usunięte przez komunistyczne władze i milicję. W 1969 roku w Świnoujściu powstała warszawska grupa artystyczna Niezależni, której założycielami byli Romuald Dąbrowski (Naldek), Jerzy Lassota i Mirosław Długosz (Miron). Przez pierwsze lata działalności grupa skupiała wokół siebie artystów t.j. M. Cichocki, J. Świątkowski i G. Woldański. Jedne z pierwszych wystaw organizowane były w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie. W głównej mierze będzie to prezentacja dorobku założycieli grupy Niezależni’69, czyli Lassoty, Mirona i Naldka.
Wernisaż wystawy plenerowej odbędzie się 2 lipca o godz. 18:00. Podczas otwarcia pamiętajmy o zakrywaniu ust i nosa oraz o dystansie społeczny 2 m. Wystawa potrwa do 30 lipca.
Organizator: Fundacja Skarbnica Sztuki. Partner: Fundacja Artbarbakan.
Projekt współfinansowano ze środków m.st. Warszawy.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Proszę Państwa o wsparcie na rehabilitację.

Dodano: 26.06.2020 2:02 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nazywam się Dariusz i jestem od urodzenia osobą niepełnosprawną. Cierpię na postępujący zanik mięśni kończyn dolnych z bardzo mocnym rozszerzaniem się obecnie na górną część ciała. Z każdą chwilą dolegliwość bardzo szybko pogłębia się i coraz trudniej jest mi poruszać się samodzielnie. Posiadam znaczny stopień niepełnosprawności z ogólnego stanu zdrowia. Od około 8 lat poruszam się na wózku inwalidzkim. Do tej pory jakoś dawałem radę i nadal muszę radzić sobie, mimo iż jestem na wózku, ale moja choroba jest bardzo postępująca i mięśnie coraz bardziej odmawiają współpracy i poruszanie jest dla mnie coraz bardziej uciążliwe. Z tego powodu mam znacznie zwiększone wydatki na rehabilitację oraz jestem zmuszony sukcesywnie dostosowywać mieszkanie do mojej niepełnosprawności (likwidacja barier architektonicznych), abym mógł w miarę normalnie i bezpiecznie żyć i funkcjonować. Potrzebuję też funduszy na utrzymanie i konserwację zamontowanej w mieszkaniu windy (mieszkam na I piętrze, i winda jest mi niezbędna) oraz zakup wózka elektrycznego. Mogę co prawda liczyć na jakąś pomoc ze środków PFRON poprzez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie na likwidację barier architektonicznych, lecz dopiero w sytuacji jak udowodnię, że posiadam część środków własnych na wspomniany cel, które realnie mogą przekroczyć 50 % kosztów. Niestety nie mam takich środków, ponieważ jedynym moim źródłem utrzymania jest zbyt niska renta inwalidzka. Sytuacja taka zmusza mnie do zwracania się z prośbą o wsparcie finansowe, jak również pomoc innego typu na ten cel, do różnych firm, fundacji i instytucji pozarządowych w całej Polsce, ponieważ nie mam żadnej innej możliwości na zdobycie tych pieniędzy. Bardzo też liczę na indywidualną pomoc ludzi wrażliwych na los innych. Bardzo gorąco proszę Państwa o wsparcie. Wszelkich wpłat można dokonać bezpośrednio z podstrony fundacji, która założyła mi subkonto o numerze podopiecznego 8225 na nazwisko Dariusz Bazan: Fundacja „Zdążyć z pomocą” ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa tel. 22 486 96 99 wew. 2. 5 lub 8 Strona internetowa fundacji: https://dzieciom.pl Podstrona internetowa podopiecznego: https://dzieciom.pl/podopieczni/8225 lub na podstronie zrzutki.pl https://zrzutka.pl/wwem96 Już teraz bardzo mocno dziękuję za okazaną wyrozumiałość i za każdą kwotę przekazaną na mój cel.

Źródło: rozne-ogloszenia.hiperogloszenia.pl

Wrocław. O teatrze więziennym online

Dodano: 26.06.2020 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Jubilo zaprasza na cykl spotkań online z ekspertami "Odkluczanie: Teatr w więzieniu". Każde ze spotkań będzie miało swój temat przewodni, omawiany przez moderatorki spotkania i zaproszonych gości. Start 2 lipca.

Źródło: www.e-teatr.pl

Gdańsk. Monoteatr#wdomu - konkurs na monodram

Dodano: 24.06.2020 19:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Fundacja Theatrum Gedanense i Teatr w Oknie rozpoczęły nabór do konkursu na monodram w ramach wyjątkowej edycji cyklu "Monoteatr", po raz pierwszy realizowanej online.

Źródło: www.e-teatr.pl

Poznań. Debata "Pandemia jako źródło kultury" w Fundacji Malta

Dodano: 24.06.2020 0:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czy pandemia jest źródłem kultury? Odpowiedzą Przemysław Czapliński i Cezary Michalski - 24 czerwca rusza Forum: debaty w Fundacji Malta.

Tagi: Fundacji
Źródło: www.e-teatr.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone