środa, 20 czerwca 2018 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Federacja  RSS
Marek Dietl członkiem Rady FESE

Dodano: 20.06.2018 15:01 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Marek Dietl, prezes zarządu GPW, został wybrany na członka Rady Europejskiej Federacji Giełd Papierów Wartościowych (FESE). FESE reprezentuje publiczne rynki regulowane. Zrzesza 33 pełnoprawnych członków z 27 krajów, a także dodatkowych członków o statusie obserwatorów i członków stowarzyszonych.

Źródło: biznes.interia.pl

FAS: W obwodzie kaliningradzkim rozbudowano bunkier na broń nuklearną

Dodano: 18.06.2018 16:14 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Federacja Amerykańskich Naukowców opublikowała zdjęcia satelitarne obwodu kaliningradzkiego, które wskazują, że Rosja rozbudowała bunkier na broń nuklearną w Kulikowie, położonym 50 km od granicy z Polską – pisze brytyjski „The Guardian.

Źródło: www.rmf24.pl

Mechanicznych "rąk" do pracy raczej nie zabraknie

Dodano: 12.06.2018 21:43 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W maju Międzynarodowa Federacja Robotyki zaktualizowała swoje prognozy dotyczące rynku robotów przemysłowych. IFR ocenia, że liczba maszyn pracujących w przemyśle w 2020 roku będzie ponad dwukrotnie większa niż w roku 2016. Tym samym za dwa lata w fabrykach na całym świecie będzie używanych ponad 3 miliony robotów przemysłowych.

Źródło: di.com.pl

UCI zabroniła ekipie Lotto Soudal stosowania „tajnej broni”

Dodano: 10.06.2018 20:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jean-Christopher Peraud, który w Międzynarodowej Federacji Kolarskiej zajmuje się kwestiami sprzętowymi uznał, że tajemniczy żel, którego podczas Criterium du Dauphine użyła zespół Lotto Soudal jest niezgodny z obowiązującymi przepisami i zabronił jego stosowania. Wszystko wskazuje więc na to, że w trakcie drużynowej czasówki belgijska ekipa użyła go pierwszy i ostatni raz. pochodzi z serwisu .

Źródło: naszosie.pl

=> Pytanie do ministra finansów o split payment w ubezpieczeniach <= [Prawo]

Dodano: 06.06.2018 8:59 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Federacja Przedsiębiorców Polskich zwróciła się do ministra finansów z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości dotyczących split payment w (...)

Źródło: feedproxy.google.com

David Lappartient: najlepiej byłoby, gdyby Christopher Froome nie brał udziału w wyścigach

Dodano: 05.06.2018 15:53 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Szef Międzynarodowej Federacji Kolarskiej – David Lappartient po raz kolejny zabrał głos w sprawie zamieszania wokół Christophera Froome’a. Tym razem w rozmowie z „Le Parisien” przyznał, że z jego perspektywy najlepiej byłoby, gdyby Brytyjczyk… sam zrezygnował ze startów. pochodzi z serwisu .

Źródło: naszosie.pl

F1 / Trzy strefy DRS podczas GP Kanady

Dodano: 05.06.2018 11:40 | 4 odsłon | 0 komentarzy

FIA dodała trzecia strefę DRS na Circuit Gilles Villeneuve w celu poprawienia możliwości wyprzedzania w nadchodzącym Grand Prix Kanady.Federacja robi wszystko co może w tym roku, aby poprawić ...

Źródło: f1.autoklub.pl

Jose Rodriguez: w sprawie Christophera Froome’a mamy prawdopodobnie do czynienia z poważną debatą naukową

Dodano: 02.06.2018 14:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Hiszpański specjalista prawa sportowego, Jose Rodriguez jest zdania, że sprawa Christophera Froome’a może się wyjaśnić jeszcze przed Tour de France. Dodał on również, iż linia obrony kolarza Team Sky brzmi wiarygodnie.
Kolarski świat nerwowo wyczekuje wyjaśnienia sprawy Christophera Froome’a, w organizmie którego wykryto podczas ubiegłorocznej edycji Giro d’Italia podwyższony poziom salbutamolu. Na opieszałość Międzynarodowej Federacji Kolarskiej zdecydowanie zareagowali jak dotąd tylko organizatorzy Tour de France, który zapowiedzieli, że nie dopuszczą „Białego Kenijczyka” do startu, jeżeli przed rozpoczęciem imprezy nie zapadną w tej kwestii wiążące decyzje.
Ciekawy punkt widzenia zaprezentował w sobotę na łamach hiszpańskiego „Mundo Deportivo” uznawany za najlepszego w tym kraju specjalistę prawa sportowego Jose Rodriguez. Jego zdaniem przypadek Froome’a jest na tyle złożony, iż grozić mu może nawet czteroletnia dyskwalifikacja, choć z drugiej strony… nie będzie dla niego zaskoczeniem, jeżeli Brytyjczyk uniknie kary.
- Zazwyczaj w takich sprawach orzeka się stosunkowo szybko, dlatego przeciąganie sprawy Froome’a może budzić zdziwienie. Prawdopodobnie mamy tu jednak do czynienia z poważną debatą naukową, która spowalnia cały proces – ocenił Rodriguez, który przyznał, iż linia obrony obrana przez kolarza (skumulowanie przyjmowanego salbutamolu i uwolnienie się go w jednym momencie) brzmi wiarygodnie.
- Przy tego typu substancjach zdarza się, iż w określonych warunkach gromadzą się one w organizmie, ostatecznie doprowadzając do przekroczenia dozwolonych progów. Przedmiotem dyskusji wciąż może być to, czy realne jest osiągnięcie w ten sposób tak wysokiego poziomu – spekulował.
Prawnik zauważył przy tym, że gdyby jednak okazało się, że Froome złamał przepisy, może go czekać bardzo surowa kara.
- Gdyby UCI doszła do wniosku, że przyjmował tę substancję w celu poprawienia wydajności, czekać go może dyskwalifikacja na okres dwóch do czterech lat – ocenił.
Co ciekawe, w opinii Rodrigueza scenariusz, według którego sprawa wyjaśni się jeszcze przed startem Tour de France jest bardzo prawdopodobny. Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami na łamach „L’Equipe” powątpiewał w to sam szef Międzynarodowej Federacji Kolarskiej, David Lappartient, oceniając szanse na „mniej, niż 50%”. pochodzi z serwisu .

Źródło: naszosie.pl

Hofer i Forfang walczą o budowę skoczni za kołem podbiegunowym

Dodano: 31.05.2018 13:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie przestaje zabiegać o powstanie nowej skoczni narciarskiej w rodzinnej miejscowości Johanna Andre Forfanga - Tromsoe. Do największego miasta północnej Norwegii zawitał sam Walter Hofer, który podczas

Źródło: www.skijumping.pl

Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym wreszcie dla Planicy?

Dodano: 31.05.2018 13:24 | 4 odsłon | 0 komentarzy

17 maja podczas kongresu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej w greckim Costa Navarino zapadnie decyzja odnośnie organizatora Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym 2023. Choć w ostatnich latach chętnych do przeprowadzenia tej imprezy było

Źródło: www.skijumping.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone