sobota, 25 maja 2019 r.  Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Wiadomości z tagiem Faktura  RSS
Prawidłowa Faktura VAT - Co powinna zawierać?

Dodano: 23.05.2019 14:06 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Faktura VAT to dokument potwierdzający dokonanie transakcji. Mając na uwadze przepisy ustawy o VAT: o jej rodzaju nie świadczy nazwa dokumentu, ale dane, które zostały zawarte w treści. Przepisy ustawy o VAT regulują konkretne elementy, jakie musi zawierać dokument, aby móc nazwać go fakturą.

Tagi: Faktura
Źródło: www.podatki.biz

Faktura w walucie obcej pomiędzy polskimi podatnikami VAT

Dodano: 22.05.2019 13:15 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jakiś czas temu na podstawie art. 358 § 1 Kodeksu cywilnego obowiązywała w obrocie gospodarczym zasada walutowości. Zgodnie z nią zobowiązania pieniężne na obszarze RP mogły być wyrażone wyłącznie w złotych polskich. Z dniem 24 stycznia 2009 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy Kodeks cywilny i ustawy - Prawo dewizowe. Tym samym uchylona została zasada walutowości, stało się więc dopuszczalne dokonywanie rozliczeń pomiędzy polskimi podmiotami w obcej walucie. Tego rodzaju zobowiązanie umowne może jednak zostać spełnione w polskich złotych. Ustawodawca przewiduje tu wyjątek dla sytuacji gdy ustawa, orzeczenie sądowe stanowiące źródło zobowiązania bądź czynność prawna zastrzega spełnienie świadczenia w obcej walucie.

Źródło: www.podatki.biz

Faktura pro forma w mechanizmie podzielonej płatności

Dodano: 15.05.2019 13:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Warunkiem zastosowania mechanizmu split payment jest posiadanie przez nabywcę wystawionej przez sprzedawcę faktury. Jednak to modelowe założenie odbiega od praktyki gospodarczej, w której nabywca nierzadko dokonuje przedpłaty na poczet przyszłej dostawy. W takiej sytuacji nie może być mowy o posiadaniu przez nabywcę faktury VAT. Podstawę dokonania wpłaty za przyszłą dostawę towaru/świadczenie usługi stanowi wówczas faktura pro forma.

Źródło: www.podatki.biz

abcFaktury z magazynem. Kompletny, bezpłatny program dla mikrofirm

Dodano: 09.05.2019 11:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Program abcFaktury, z którego małe firmy mogą korzystać bez opłat, zyskał obsługę gospodarki magazynowej. Dzięki temu abcFaktury jest nie tylko programem do fakturowania, ale kompletnym rozwiązaniem sprzedażowym dla mikroprzedsiębiorców. Funkcje magazynowe w nowej wersji programu abcFaktury obejmują indeksowanie produktów, tworzenie cenników i przeprowadzanie inwentaryzacji. Ponadto mamy&...

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone