sobota, 20 stycznia 2018 r.  Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
Wiadomości z tagiem Europejscy  RSS
KE zwołuje spotkanie 9 krajów ws. jakości powietrza. Polski nie zaproszono

Dodano: 19.01.2018 16:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Komisja Europejska poinformowała w piątek, że na 30 stycznia zwołuje spotkanie 9 krajów członkowskich, aby znaleźć rozwiązanie problemu złej jakości powietrza. Wśród zaproszonych nie ma Polski, która została już w tej sprawie pozwana przed unijny Trybunał. W spotkaniu na szczeblu ministrów mają wziąć udział Czechy, Niemcy, Hiszpania, Francja, Włochy, Węgry, Rumunia, Słowacja i Wielka Brytania. Nad tymi dziewięcioma państwami wisi widmo pozwu za przekraczanie uzgodnionych limitów jakości powietrza do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Źródło: www.rmf24.pl

Praca w Niemczech

Dodano: 19.01.2018 14:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Firma P&M Vanessa zatrudni mężczyzn do montażu fasad aluminiowo-szklanych,montażu stolarki okiennej oraz na pomocnika murarza w Niemczech. Zatrudnienie na umowę zlecenie przez polskiego pracodawcę. Zaświadczenie A1 oraz Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego dla pracownika. Wymagana komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Mile widziane prawo jazdy Kat. B. Zakwaterowanie jest zapewniane i opłacane przez pracodawcę. Poszukujemy osób zainteresowanych stałą współpracą. Prosimy o kontakt tel. 87 610 63 08 (pn - pt w godz. 8:00 - 16:00) bądź przesyłanie CV na adres e-mail: [email protected]

Źródło: praca.hiperogloszenia.pl

Definicja przedsiębiorstwa do zmiany? KE opublikowała specjalną ankietę

Dodano: 18.01.2018 12:56 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska rozważa zmianę definicji mikro, małego i średniego przedsiębiorstwa (MSP). W ramach konsultacji opublikowano też tematyczną ankietę, która skierowana jest bezpośrednio do przedsiębiorców z sektora MSP. Jak tłumaczy Bruksela, celem ewentualnych zmian będzie zwiększenie dostępności finansowania dla przedsiębiorstw.

Źródło: www.podatki.biz

Wielkie programowanie w świętokrzyskich szkołach

Dodano: 17.01.2018 20:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

200 nauczycieli oraz prawi 2 tysiące uczniów ze świętokrzyskich szkół bierze udział w zajęciach poprawiających umiejętności programowania. Projekt nazywa się „ProgramujeMy kielecki”, a szkolenia organizuje Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Parlament Europejski ostrzega przed Rosją. Padło niepokojące pytanie

Dodano: 17.01.2018 19:42 | 3 odsłon | 0 komentarzy


​Europosłowie prawie wszystkich grup politycznych przestrzegali w środę w Strasburgu przed wtrącaniem się Rosji w sprawy UE i dezinformacją Kremla. Apelowali o zintensyfikowanie działań w UE, które mają przeciwdziałać rosyjskiej propagandzie. Oddziaływanie rosyjskiej propagandy na państwa UE oraz wywieranie wpływu na wybory w niektórych krajach poprzez dezinformację były przedmiotem środowej debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. Duński europoseł Jeppe Kofod (Socjaliści i Demokraci) ocenił, że Kreml ingeruje w różne aspekty...

Źródło: www.rmf24.pl

Strasburg uderzy z innej strony. PE zmienia taktykę w sprawie artykułu 7.

Dodano: 17.01.2018 13:06 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Europejski zmienia taktykę wsprawie artykułu 7. Nie oznacza to jednak, że przestanie się interesować sporem o państwo prawa w Polsce.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

W sprawie Polski Komisja Europejska zmienia ton, ale nie swoje zasady

Dodano: 17.01.2018 12:13 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował do premiera Bułgarii, która z początkiem roku objęła przewodnictwo w Unii Europejskiej, by działał "konstruktywnie" i był "gotowy do kompromisu" z Polską w kwestii praworządności. Podkreślał również, że uruchomienie wobec naszego kraju artykułu 7.1 Traktatu UE nie oznacza jeszcze sankcji. KE wyraźnie więc sygnalizuje wolę kompromisu, zauważalna jest zmiana tonu i przesunięcie akcentów, ale - jak zwraca uwagę korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon - nie oznacza to...

Podatki 2018: KE kwestionuje ulgi podatkowe dla polskich stoczni

Dodano: 16.01.2018 13:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska wszczęła dochodzenie dotyczące zachęt podatkowych dla przemysłu stoczniowego, które polski rząd wprowadził we wrześniu 2016 r. Bruksela wskazuje, że zryczałtowany podatek od sprzedaży może stanowić tzw. pomoc operacyjną, co z kolei byłoby sprzeczne z unijnymi zasadami. Jak zaznaczono w komunikacie, taka pomoc może szkodzić stoczniom działającym w innych państwach Unii Europejskiej.

Źródło: www.podatki.biz

Salmonella w produktach dla dzieci. Komisja Europejska wydała oficjalne zapytanie

Dodano: 16.01.2018 12:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W artykułach dla dzieci francuskiego producenta Lactalis wykryto salmonellę pod koniec zeszłego roku. Puszki ze skażonym mlekiem wycofano jeszcze w 2017 roku. W grudniu mówiono o 62 krajach, do których trafiła skażona żywność. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 21 państw. Czy w Polsce jest jakieś zagrożenie?

Źródło: www.pomorska.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone