wtorek, 11 sierpnia 2020 r.  Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Europejscy  RSS
[Szkolenie on-line] Delegowanie pracowników za granicę - jak przygotować się do rewolucyjnych zmian

Dodano: 07.08.2020 13:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Już od 31 lipca 2020 r. zaczynają obowiązywać nowe zasady delegowania pracowników do państw Unii Europejskiej. Dla polskich pracodawców delegujących pracowników za granicę to największe zmiany od czasu wstąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej. Zmiany w większości są niekorzystne dla firm - na przykład skrócone zostają maksymalne okresy delegowania, nałożone zostają również nowe obowiązki w zakresie koordynacji ubezpieczeń. Unia Europejska przyjęła zmianę dyrektywy dotyczącej delegowania pracowników, która od 31.07.2020 r. ogranicza swobodę delegowania pracowników i podwyższa koszty z tym związane. Niekorzystne zmiany przynosi też nowelizacja przepisów o koordynacji ubezpieczeń społecznych. 

Źródło: www.podatki.biz

UE nakłada sankcje za cyberataki. Grupa z Korei Północnej ma związek z atakiem na KNF

Dodano: 04.08.2020 17:30 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska nałożyła sankcje za cyberataki sprzed lat. Jak zwraca uwagę Sekurak, urzędnicy wreszcie zajęli się głośną sprawą z 2017 roku, kiedy na stronie polskiej Komisji Nadzoru Finansowego pojawił się złośliwy plik, a równolegle miały miejsce skuteczne ataki na sektor bankowości. Sankcje zostały nałożone między innymi na podmiot Chosun Expo z Korei Północnej, który według informacji w&...

Źródło: feedproxy.google.com

Podatki 2022: UE szykuje zmiany dotyczące akcyzy od alkoholu

Dodano: 31.07.2020 19:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2022 r. Unia Europejska wprowadzi w życie zmiany dotyczące opodatkowania akcyzą alkoholu. Na zmianach skorzystać powinni przede wszystkim mali producenci, którzy uzyskają łatwiejszy dostęp do nowego unijnego systemu certyfikacji potwierdzającego możliwość stosowania niższych stawek akcyzy w całej UE. Rada Unii Europejskiej osiągnęła już porozumienie ws. nowych regulacji.

Źródło: www.podatki.biz

=> Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie spółek Axy przez Uniqę <= [Rynek]

Dodano: 31.07.2020 8:47 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zatwierdziła akwizycję biznesów Axy w Polsce, Czechach i na Słowacji przez grupę Uniqa. KE: proponowana koncentracja nie budzi (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Miasta ukarane za strefy „anty-LGBT”

Dodano: 30.07.2020 16:01 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Sześć polskich miast, w tym także z Podkarpacia, które przyjęły uchwały w sprawie „stref wolnych od LGBT”, nie dostaną unijnych funduszy na partnerstwo miast. To pierwsza taka decyzja Unii bezpośrednio związana z łamaniem praw mniejszości seksualnych w Polsce. We wtorek Komisja Europejska ogłosiła wyniki pierwszej tury konkursu „Partnerstwo Miast”. W jego ramach miasto może starać [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Będzie nowe Prawo komunikacji elektronicznej

Dodano: 30.07.2020 16:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Polskie prawo zostanie dostosowane do unijnej dyrektywy ustanawiającej Europejski kodeks łączności elektronicznej - wynika z projektu opublikowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji. Większość przepisów nowego Prawa komunikacji elektronicznej, które zastąpi obecne Prawo telekomunikacyjne, ma wejść w życie 21 grudnia 2020 r. Ustawa kompleksowo ureguluje kwestie dotyczące komunikacji elektronicznej.

Źródło: www.podatki.biz

Rosną przychody europejskiego rynku wykorzystania danych satelitarnych

Dodano: 29.07.2020 18:35 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Europejski rynek firm związanych z wykorzystaniem danych z obserwacji Ziemi dynamicznie się rozwija, a jego przychody rosną rocznie o blisko 10 proc. EARSC, czyli Europejski Związek Firm Teledetekcyjnych, opublikował właśnie raport dotyczący kondycji europejskich firm związanych z wykorzystaniem danych satelitarnych.

Źródło: di.com.pl

Mniejsze fundusze strukturalne mogą oznaczać cięcia urzędniczych etatów

Dodano: 26.07.2020 7:30 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska założyła, że rozmowy o unijnym budżecie po 2020 r. uda się sfinalizować jeszcze przed wyborami europejskimi w maju przyszłego roku. Czasu zostało niewiele. Tymczasem projekt w obecnym kształcie nie jest dla Polski łaskawy – otrzymamy 64,4 mld euro. To o ponad 23 proc. mniej w stosunku do blisko 84 mld euro, które polskie regiony mają do dyspozycji w obecnej perspektywie. Co samorządy mogą zrobić, by w kolejnych latach wydać pieniądze bardziej efektywnie? Według Tomasza Dorożyńskiego z Uniwersytetu Łódzkiego przydałoby się lepsze zarządzanie i ograniczenie biurokracji. Nieuniknione będą też cięcia etatów wśród urzędników zajmujących się unijnymi środkami. Urzędy marszałkowskie na razie nie chcą o niczym przesądzać.

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

KE zatwierdziła polski program wsparcia oparty na faktoringu

Dodano: 24.07.2020 16:12 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zatwierdziła oficjalnie polski program wsparcia firm dotkniętych przez pandemię koronawirusa. Program opiera się na faktoringu, czyli usłudze finansowej zapewniającej alternatywne źródło kapitału obrotowego. Wartość wsparcia wynieść ma 11,5 mld zł (2,6 mld euro).

Źródło: www.podatki.biz

Bezprecedensowe posunięcie Komisji Europejskiej. Odrzuciła projekt budżetu Włoch

Dodano: 22.07.2020 7:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Komisja Europejska zdecydowała we wtorek o odrzuceniu projektu budżetu Włoch na przyszły rok. Rzym będzie musiał teraz przedstawić nową propozycję w ciągu trzech tygodni.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone