poniedziałek, 24 czerwca 2019 r.  Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
Wiadomości z tagiem Europa  RSS
Marian Buras: tutaj bije serce Europy. Morawica z "unijnym" wyróżnieniem

Dodano: 23.06.2019 20:44 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Morawica otrzymała Flagę Honorową Rady Europy. To wyróżnienie przyznane za współpracę zagraniczną i działania na rzecz integracji europejskiej. Prestiżową nagrodę wręczył miastu przedstawiciel Rady Europy Erich Fritz.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Inwestycje. Firmy coraz chętniej omijają giełdę

Dodano: 23.06.2019 8:23 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- Crowdfunding już działa od kilku lat na świcie. Daje nowe obszary poszukiwania i rozmowy z przedsiębiorcami, którzy potrzebują finansowania. Taka forma finansowania stwarza też wiele możliwości, żeby pozyskać kapitał niefinansowy, know how, pomysły operacyjne, sieć kontaktów - mówił w programie "Money. To się liczy" Ludwik Sobolewski, były prezes GPW i prezes Emerging Europe Marketplace.

Źródło: https:

Były prezes GPW o problemach H. Kani i MCI: "Przeregulowanie"

Dodano: 21.06.2019 9:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- Jeden z tych przypadków to jest przykład bardzo złego ładu korporacyjnego, ale smutna refleksja jest taka, że widać, że przykręcanie tej śruby regulacyjnej i nadzorczej nie daje oczekiwanych efektów. Nie ma zależności pomiędzy przeregulowaniem rynku a wykorzenieniem pewnych patologii. Te zjawiska są często powodowane przez rosnące koszty funkcjonowania w gospodarce - mówił w programie "Money. To się liczy" Ludwik Sobolewski, były prezes GPW i prezes Emerging Europe Marketplace.

Tagi: Kaye, Jeden, Europa
Źródło: https:

Dobreprogramy na europejskiej premierze AMD Zen 2 i Navi. Czego nowego się dowiedziałem?

Dodano: 20.06.2019 8:30 | 1 odsłon | 0 komentarzy

19 czerwca 2019 r. w Steigenberger Hotel w Monachium odbyła się premiera procesorów Zen 2 i kart graficznych Navi dla Europy Centralnej i Środkowo-Wschodniej. Dzień wcześniej Zachód brał udział w identycznym wydarzeniu w Londynie. Z Polski na imprezę zaproszone zostały zaledwie dwie redakcje, w tym dobreprogramy. I choć czerwoni tak naprawdę tylko powtórzyli informacje z E3, to kwintesencją&...

Źródło: feedproxy.google.com

Ruch internetowy Europy przechodził przez Chiny. To nie była awaria

Dodano: 19.06.2019 16:15 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli nie masz problemów z korzystaniem z internetu, nie masz powodu, by się interesować trasą pokonywaną przez twoje pakiety. Może się jednak zdarzyć, że podążają drogą dość niespodziewaną – na przykład z Austrii do USA będzie podróżował przez Chiny, choć powinien trafiać do Europy w Amsterdamie. Taka sytuacja miała miejsce 6 czerwca 2019 r. Ruch internetowy z Austrii przechodził przez&...

Źródło: feedproxy.google.com

Chiny po raz kolejny przejęły internetowy ruch z Europy. Rosji też się to często zdarza...

Dodano: 19.06.2019 11:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

O chwilowych przekierowywaniach ruchu internetowego z Europy przez Chiny pisaliśmy już kilka razy. Niedawno sytuacja znów się powtórzyła. Jak Chiny korzystają na takim przekierowaniu ruchu... ### Reszta artykułu na https://niebezpiecznik.pl

Źródło: feedproxy.google.com

Sztuczna inteligencja w europejskiej odsłonie

Dodano: 18.06.2019 23:19 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Pod patronatem Unii Europejskiej wystartowała inicjatywa „AI4EU”. Ma ona na celu stworzenie wiodącej platformy AI dla Europy oraz zbliżenie świata nauki i biznesu właśnie w kontekście prac nad sztuczną inteligencją. W przedsięwzięciu, w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, współpracuje ze sobą 80 podmiotów z 21 państw.

Źródło: di.com.pl

Ceny ropy naftowej spadają ze względu na sytuację w OPEC i gospodarce USA

Dodano: 18.06.2019 11:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Warszawa, 18.06.2019 (ISBnews/ Superfund TFI) - Problemy dyplomatyczne OPEC związane z ustaleniem daty spotkania kartelu i jego partnerów oraz pierwsze oznaki osłabienia w amerykańskiej gospodarce sprawiają, że na początku tygodnia na wykresach czarnego złota widzimy spadki. Kontrakty na Brent na londyńskiej giełdzie paliw ICE Futures Europe są wyceniane po 60,60 dolarów za baryłkę. Z kolei notowane na giełdzie paliw NYMEX kontrakty na baryłkę ropy West Texas Intermediate kosztują 51,70 dolarów za baryłkę.

Tagi: Ceny, OPZZ, Well, Europa
Źródło: https:

Atradius: spowolnienie gospodarcze w Europie Zachodniej [Faramuszki]

Dodano: 18.06.2019 8:43 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Atradius opublikował raport, z którego wynika, że gospodarka większości krajów Europy Zachodniej wyraźnie spowolni w 2019 roku. Ponadto, (...)

Źródło: feedproxy.google.com

LOT znów lata do Bejrutu

Dodano: 17.06.2019 11:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy


W piątek 14 czerwca z Lotniska Chopina w Warszawie wystartował pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do Bejrutu. Rozkład połączeń został tak zaplanowany, by zapewnić dogodne przesiadki dla pasażerów z całego regionu Europy Zachodniej i Środkowo-Wschodniej. W czerwcu, wrześniu i październiku rejsy będą się odbywały cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć... pochodzi z serwisu .

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone