poniedziałek, 23 lipca 2018 r.  Imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Wiadomości z tagiem Elżbiety  RSS
Żacy zostawili w Chełmnie swoje piękne prace. I powstanie kolejny album [zdjęcia]

Dodano: 22.07.2018 6:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

XIV Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury za nami. Przez dziesięć dni żaków można był zobaczyć w różnych zakątkach naszego miasta.
- Studenci architektury twórczo zwiedzali „polskie Carcasson-ne” podtrzymując tradycję portretowania miasta ze szkicownikiem - mówi Elżbieta Pawelec, główny specjalista ds. promocji turystycznej w Urzędzie Miasta Chełmna. - Prace wykonane w czasie Warsztatów wystawione zostały przy Bramie Grudziądz-kiej. Będzie je można zobaczyć też na wystawie „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych”.
Efektem spotkań jest też wydawany co roku w listopadzie album z wybranymi pracami żaków. Wśród nich znajdziemy: rysunki, pastele, akwarele i obrazy olejne.
- Nie brakuje w nim najciekawszych prac uhonorowanych nagrodami, ale są i inne, prezentujące piękno miasta - dodaje Pawelec. - Ten z zeszłorocznych Warsztatów można jeszcze kupić w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Studentów oceniała komisja w składzie: Waldemar Piotrowski - przewodniczący, absolwent Wydziału Sztuki UMK w Toruniu; Małgorzata Schmidt - prezes Stowarzyszenia Architektów RP oddział w Bydgoszczy; Marino Zancanella - architekt z Wenecji, wykładowca architektury na uniwersytetach w Wenecji, Pad-wie, Treviso, członek Komitetu Ochrony Wenecji; Marek Grzo-na - prezes Fundacji Orion z Inowrocławia, mecenas sztuki; Regina Gargol - plastyk w ChDK i Elżbieta Pawelec.Z dostarczonych prac nagrodziła najlepsze.
Pierwszą nagrodę w kategorii malarstwo dostała Agnieszka Nowacka (Politechnika Łódzka), w kategorii grafika - Dzmitry Art-siukh (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), w promocji miasta - za pracę malarką Julita Duda (Politechnika Krakowska), grafikę - Vita Kyrylenko (Politechnika Opolska). Wyróżnienie I0 przypadło: w malarstwie Krzysztofowi Afeltowiczowi (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie), za grafikę Liwii Lipińskiej (Politechnika Łódzka); II0 dostali: Karolina Włodarczyk i Michalina Zyga (obie Politechnika Krakowska), Oleksandra Bondarenko (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) - w malarstwie oraz Mikołaj Zamaryka (Politechnika Krakowska), Anna Swadźba (Politechnika Opolska), Olga Cwoj-dzińska (Politechnika Łódzka) -w grafice. Wyróżnieniem III0 w malarstwie nagrodzony został Yana Popovych (Uniwersytet Narodowy Politechnika Lwowska) i Aleksandra Mazur (Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie).
FLESZ: Autostrady, bramki, systemy płatności - jak ominąć korki?

Płaca minimalna 2019: na rękę, na godzinę, etat, dzieło, zlecenie NOWE STAWKI płacy minimalnej 2019 r. O ile wzrośnie?

Dodano: 20.07.2018 7:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Płaca minimalna 2019 wzrośnie i to o ponad sto złotych. Więcej dostaniemy na rękę, na godzinę, na etacie, ale tez na umowach o dzieło i zlecenie. O ile wzrośnie płaca minimalna gwarantowana przez rząd od 2019 roku? Ile na rękę dostaną pracownice, ile na godzinę, ile na etacie? Stawka płacy minimalnej ustawowo wzrośnie 1 stycznia 2019. minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaproponowała już stawki brutto na przyszły rok. Elżbieta Rafalska chce, aby płaca minimalna wzrosła w 2019 r. o 150 zł. Podwyżka płacy minimalnej 2019 dotyczy zarówno pracowników etatowych, jak i tych zatrudnionych w oparciu o umowy zlecenie i dzieło. Dlatego wzrośnie również minimalna stawka godzinowa. To już kolejny rok z rzędu, kiedy rząd podniesie minimalne wynagrodzenie. W 2018 roku pracownicy mogli liczyć na 100 zł brutto więcej niż w 2017 roku. Stawka godzinowa z kolei wyniosła 13,7 zł, teraz wzrośnie do 14,7 zł.

Źródło: www.nto.pl

Rafalska: Chcemy, by w następnym roku najniższe emerytury rosły szybciej

Dodano: 13.07.2018 7:23 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wierzę, że w następnym roku będziemy myśleć o tym, żeby najniższe świadczenia emerytalne rosły szybciej, niż wskazywałaby na to ustawowa waloryzacja - powiedziała we wtorek w Sejmie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rafalska: Wskaźnik zatrudnienia na koniec 2018 roku może wynieść 71,5 proc.

Dodano: 11.07.2018 13:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wskaźnik zatrudnienia osób w wieku produkcyjnym na koniec 2018 r. może wynieść 71,5 proc. jeśli utrzymają się pozytywne tendencje - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Tagi: Elżbiety
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

W jaki sposób rząd wesprze niepełnosprawnych?

Dodano: 09.07.2018 21:35 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Minister Elżbieta Rafalska rozpoczęła cykl konsultacji społecznych systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W Gorzowie mówiła m.in. o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: tvgorzow.pl

Fundusz solidarnościowy ma być przeznaczony na mieszkalnictwo i ośrodki dziennego wsparcia

Dodano: 09.07.2018 13:07 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pieniądze z funduszu solidarnościowego powinny być przeznaczone m.in. na mieszkalnictwo i nowe ośrodki dziennego wsparcia – powiedziała w Stargardzie (Zachodniopomorskie) minister RPiPS Elżbieta Rafalska. W poniedziałek rozpoczęły się wojewódzkie spotkania w ramach konsultacji budowy systemu wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Rafalska: Od 1 listopada wzrosną zasiłki pielęgnacyjny, specjalny opiekuńczy i dla opiekunów

Dodano: 09.07.2018 13:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 listopada wzrosną zasiłek pielęgnacyjny, specjalny zasiłek opiekuńczy i zasiłek dla opiekuna dorosłej osoby niepełnosprawnej - poinformowała w poniedziałek w Stargardzie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Tagi: Elżbiety
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Płaca minimalna 2019: Ile na rękę, na godzinę, na etacie NOWE STAWKI Płaca minimalna 2019 r - propozycja rządu. O ile wzrośnie?

Dodano: 07.07.2018 13:03 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Płaca minimalna 2019: Ile na rękę, na godzinę, na etacie? O ile wzrośnie płaca minimalna gwarantowana przez rząd od 2019 roku? Ile na rękę dostaną pracownice, ile na godzinę, ile na etacie? Stawka płacy minimalnej ustawowo wzrośnie 1 stycznia 2019. minister rodziny, pracy i polityki społecznej zaproponowała już stawki brutto na przyszły rok. Elżbieta Rafalska chce, aby płaca minimalna wzrosła w 2019 r. o 150 zł. Podwyżka płacy minimalnej 2019 dotyczy zarówno pracowników etatowych, jak i tych zatrudnionych w oparciu o umowy zlecenie i dzieło. Dlatego wzrośnie również minimalna stawka godzinowa. To już kolejny rok z rzędu, kiedy rząd podniesie minimalne wynagrodzenie. W 2018 roku pracownicy mogli liczyć na 100 zł brutto więcej niż w 2017 roku. Stawka godzinowa z kolei wyniosła 13,7 zł, teraz wzrośnie do 14,7 zł.

Źródło: www.nto.pl

Rafalska: W kolejnych miesiącach dalszy spadek bezrobocia, ale nie tak szybki jak do tej pory

Dodano: 06.07.2018 13:11 | 22 odsłon | 0 komentarzy

W kolejnych miesiącach można spodziewać się dalszego spadku bezrobocia, jednak nie będzie on tak szybki jak do tej pory - powiedziała minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort wstępnie szacuje, że na koniec czerwca 2019 r. stopa bezrobocia spadnie do 4,9 proc.

Tagi: Elżbiety
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Znana podróżniczka posadziła swoje drzewo. Wywoła ono uśmiech na twarzy

Dodano: 05.07.2018 18:39 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Podróżniczka Elżbieta Dzikowska jest kolejną osobą, która ma swoje drzewo w buskim Parku Zdrojowym. Tym razem to czeremcha. Jak mówi - to jedno z jej ulubionych drzew. Przede wszystkim dlatego, że ma wspaniały zapach. Poza tym - jak uważa - to drzewo świetnie wpływa na inspirację.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone