sobota, 20 października 2018 r.  Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Likwidacja limitu 30-krotności z problemami

Dodano: 16.10.2018 14:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2019 r. zniesiony zostanie górny limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe (tzw. limit 30-krotności), powyżej którego aktualnie nie płaci się składek. Eksperci firmy doradczej PwC wskazują, że w efekcie część pracodawców będzie musiała liczyć się ze wzrostem kosztów płacy. Część nowych regulacji może zostać uchylona przez Trybunał Konstytucyjny, który ma w październiku br. zająć stanowisko ws. zgodności przepisów z ustawą zasadniczą.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.podatki.biz

Praca tymczasowa przed kolejnymi zmianami

Dodano: 15.10.2018 15:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W listopadzie br. skończą się limity pracy u jednego pracodawcy. Z szacunków Polskiego Forum HR wynika, że w efekcie ok. 10 proc. pracowników tymczasowych będzie musiało najprawdopodobniej zmienić formę zatrudnienia. Eksperci wskazują, że na spadek zainteresowania pracą tymczasową wpływają obecnie też niskie bezrobocie oraz powstanie tzw. rynku pracownika.

Źródło: www.podatki.biz

Biznes zapłaci znacznie więcej za energię

Dodano: 11.10.2018 19:08 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Ceny ofertowe sprzedaży energii na 2019 r. dla biznesu wynoszą ok. 350-480 zł za megawatogodzinę, podczas gdy obecnie ceny oscylują w granicach 210 zł za megawatogodzinę - informuje Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Eksperci organizacji wskazują, że tak zdecydowany wzrost kosztów wpłynie na całą gospodarkę.

Źródło: www.podatki.biz

Nie wolno automatycznie wykluczać firm, które nie płacą podwykonawcom

Dodano: 10.10.2018 19:06 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy niepłacący podwykonawcom wygrywają kolejne przetargi. Eksperci ostrzegają jednak przed przepisami, które wykluczałyby ich automatycznie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wykonawcy wciąż nie płacą kontrahentom. Automat może ich wykluczyć z przetargu

Dodano: 10.10.2018 13:06 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy niepłacący podwykonawcom wygrywają kolejne przetargi. Eksperci ostrzegają jednak przed przepisami, które wykluczałyby ich automatycznie

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wykrycie operacji cyberprzestępczej ShadowPad docenione

Dodano: 09.10.2018 23:56 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Globalny Zespół ds. Badań i Analiz (GReAT) Kaspersky Lab został uhonorowany wyróżnieniem Pétera Szőra przyznawanym przez Virus Bulletin za badania techniczne w dziedzinie bezpieczeństwa. Eksperci zdobyli uznanie za wkład w wykrycie i analizę operacji ShadowPad, jednego z najistotniejszych jak dotąd cyberataków na łańcuch dostaw.

Tagi: Eksperci
Źródło: di.com.pl

Rezygnacja członka zarządu na nowych zasadach

Dodano: 09.10.2018 15:02 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku wprowadzone zostać mają nowe regulacje dotyczące zasad rezygnacji członków zarządu wszystkich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółek akcyjnych. Eksperci firmy doradczej PwC oceniają, że projektowane zmiany mogą mieć duże znaczenie.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.podatki.biz

Nowa dyrektywa zaszkodzi branży tytoniowej

Dodano: 08.10.2018 19:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Projekt nowej dyrektywy ws. produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych przewiduje rozwiązania, które mogą być poważnym zagrożeniem dla branży tytoniowej - ostrzega Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Eksperci organizacji wskazują, że aktualne propozycje dotyczące m.in. nowych obowiązków będą szkodliwe dla działających w Polsce firm.

Źródło: www.podatki.biz

USŁUGI SZKOLENIOWE SZKOLENIA EKOLOGICZNE EKOEXPERT BIAŁYSTOK

Dodano: 08.10.2018 14:26 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Firma EkoExpert Doradztwo Ekologiczne i Gospodarcze Sp. z o.o. realizuje usługi szkoleniowe dla firm z zakresu zarządzania ochroną środowiska w firmie, poprawy efektywności energetycznej firm, wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz pozyskiwania funduszy unijnych na realizację projektów ekologicznych. Szkolenia środowiskowe realizowane we współpracy z firmą EkoExpert pozwalają na poprawę ekologicznego wizerunku firmy, prawidłowe wypełnianie obowiązków środowiskowych oraz podnoszenie kwalifikacji pracowników, w tym osób odpowiedzialnych za zarządzanie ochroną środowiska w firmie. Szkolenia przygotowane przez firmę EkoExpert swoim zakresem obejmują wszelkie kluczowe obszary zarządzania przedsiębiorstwem, w tym gospodarkę odpadami, co wiąże się z obowiązkiem wnoszenia opłat z tytułu korzystania ze środowiska. Eksperci środowiskowi z firmy EkoExpert posiadają wieloletnie doświadczenie w realizacji projektów szkoleniowych dla firm oraz aktualną wiedzę pozwalającą na opracowanie procedur oraz dokumentacji umożliwiających wywiązywanie się z obowiązków sprawozdawczych oraz rozliczeniowych. Firma EkoExpert jest wpisana do rejestru firm szkoleniowych, posiada stosowne certyfikaty oraz wpisana została do Bazy Usług Rozwojowych oraz Krajowego Systemu Usług. Firma posiada wdrożony system zarządzania jakością zgodny z normą ISO 9001:2009 zapewniający wysoki poziom usług świadczonych na rzecz innych podmiotów. Firma EkoExpert realizuje szkolenia dofinansowane ze środków finansowych Unii Europejskiej. Rozwiązanie to pozwala na realizację szkoleń przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, co powoduje, że rzeczywisty koszt szkolenia dla przedsiębiorstwa jest dużo niższy, a korzyści wynikające ze zrealizowanego szkolenia pozwolą firmie na dostosowanie działalności do przepisów o ochronie środowiska. Praktyczne szkolenia z zakresu zarządzania ochroną środowiska w firmie umożliwiają prawidłowe raportowania do organów kontroli środowiskowej, prawidłowe rozliczenia z tytułu opłat za korzystanie ze środowiska, przygotowanie firmy do kontroli środowiskowej oraz bieżący nadzór nad dokumentacją środowiskową firmy. Na firmowej stronie www.ekoexpert.com.pl udostępniamy kompletne informacje dotyczące prowadzonej przez firmę EkoExpert działalności, w tym działalności szkoleniowej, doradztwa ekologicznego oraz kompleksowych usług środowiskowych dla firm. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą obsługi ekologicznej firm oraz wysyłania zapytań dotyczących możliwości współpracy ekologicznej z firmą EkoExpert na adres [email protected] lub tel. 85 744 44 60.

Źródło: podreczniki-nauka.hiperogloszenia.pl

Trojan DanaBot wciąż niebezpieczny

Dodano: 08.10.2018 10:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci z ESET zauważyli gwałtowny wzrost aktywności trojana bankowego DanaBot, który na początku czerwca tego roku był rozsyłany polskim internautom w wiadomościach.

Tagi: Eksperci
Źródło: www.pcformat.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone