sobota, 16 lutego 2019 r.  Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
Wiadomości z tagiem Decyzja  RSS
Wyroby medyczne - stawka podatku VAT czasem zależy od decyzji Prezesa

Dodano: 14.02.2019 13:13 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Decyzje Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dotyczące rozstrzygnięcia, czy dany produkt jest wyrobem w rozumieniu ustawy z dnia 20 maja 2010 r. o wyrobach medycznych, podejmowane są na podstawie art. 87 ust. 1 tej ustawy. Przepis ten zobowiązuje Prezesa Urzędu do wydawania takich decyzji, jeżeli produkt błędnie uznano za wyrób medyczny, aktywny wyrób medyczny do implantacji, wyrób medyczny do diagnostyki in vitro albo system lub zestaw zabiegowy złożony z wyrobów medycznych albo jeżeli produktu błędnie nie uznano za wyrób - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Zakaz sprzedaży alkoholu nocą zaskarżony

Dodano: 05.02.2019 13:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

RZESZÓW. Zdaniem przedsiębiorców oraz rady osiedla Śródmieście, uchwała Rady Miasta może być krzywdząca dla właścicieli sklepów monopolowych, którzy tracą możliwość zarobku. Od piątku funkcjonuje w Rzeszowie zakaz sprzedaży alkoholu na Śródmieściu w godz. 22-6. „Prohibicję” zainicjował prezydent Tadeusz Ferenc, do którego w ostatnim czasie  wpływały skargi mieszkańców osiedla na zakłócanie porządku w nocy. Decyzja nie [...]

Źródło: supernowosci24.pl

Decyzja zapadła. Liceum się przeprowadzi

Dodano: 04.02.2019 7:57 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To już pewne. III Liceum Ogólnokształcące w Starachowicach od września przeniesie się do nowej siedziby. Szkoła zajmie część pomieszczeń po wygaszonym Gimnazjum numer 4 na osiedlu Południe. Dotychczas mieściła się w Młodzieżowym Domu Kultury.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Ciąg dalszy awantury o Metro Exodus. Pecetowcy chyba naprawdę kochają monopol

Dodano: 03.02.2019 19:25 | 0 odsłon | 0 komentarzy

imageDecyzja o udzieleniu rocznej wyłączności dla Epic Games Store na dystrybucję Metro Exodus odbiła się w branży gier szerokim echem. Niezadowoleni z tego faktu użytkownicy zaczęli namawiać do bojkotu produkcji, a nawet usprawiedliwiać pobranie jej pirackiej kopii. Teraz walka przenosi się na kolejny front, a mianowicie komentarze w serwisie Steam. Niezadowolenie w związku ze sposobem dystrybucji&...

Źródło: feedproxy.google.com

Decyzja o poziomie stóp procentowych przez Fed podjęta

Dodano: 30.01.2019 21:02 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Amerykańska Rezerwa Federalna, zgodnie z oczekiwaniami, utrzymała główną stopę procentową w przedziale 2,25-2,50 proc. - podano w komunikacie. Fed będzie "rozważny", jeśli chodzi o ew. zmiany w polityce monetarnej. Bankierzy nie ocenili bilansu ryzyk dla perspektyw gospodarczych. Fed usunął z komunikatu sformułowanie o "pewnych, kolejnych stopniowych podwyżkach stóp procentowych". Ścieżka stóp procentowych, według Fed, zależeć będzie od perspektyw dla gospodarki w zależności od napływających danych makro.

Źródło: biznes.interia.pl

Prezes UOKiK nałożył kolejne kary [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 29.01.2019 7:54 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nałożone kary - mimo że znaczące - mogą okazać się dużo mniej dotkliwe niż roszczenia cywilnoprawne klientów. Decyzja Prezesa UOKiK otwiera szeroko drzwi dla powództw cywilnych - sytuacja procesowa powodów będzie bardzo komfortowa. Nie będą musieli udowadniać stosowania praktyki, ani jej bezprawności.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone