środa, 26 czerwca 2019 r.  Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
Wiadomości z tagiem Beata  RSS
Waloryzacja czy jednorazowe świadczenie? Szydło: Propozycja wsparcia dla emerytów pod koniec tego roku lub na początku przyszłego

Dodano: 26.06.2019 7:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Trwa dyskusja w rządzie i w partii o tym, jaką formę wsparcia można zaproponować emerytom; na pewno jeszcze w tym roku albo w przyszłym, na początku, zostanie przedstawiona - powiedziała w poniedziałek wicepremier Beata Szydło. Dodała, że będzie dotyczyła obecnych emerytów.

Tagi: Beata, Trwa
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Szydło: Naszym celem jest, by Polska rozwijała się równomiernie

Dodano: 26.06.2019 7:22 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Polska rozwija się coraz szybciej. Naszym celem jest to, by rozwijała się równomiernie, żeby każdy region miał swoje szanse. Temu służy program zmian w gospodarce, które przeprowadza rząd – mówiła w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Starachowic (Świętokrzyskie), wicepremier Beata Szydło.

Tagi: Polska, Beata, Teng
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Mazurek: Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast dbać o wykorzystywanie funduszy UE

Dodano: 18.06.2019 7:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nasi poprzednicy zajmowali się wyborami zamiast zadbać o wykorzystanie funduszy unijnych; inwestycje publiczne stanęły, bo Polska w połowie listopada 2015 r. była na ostatnim miejscu pod względem wykorzystania funduszy z polityki spójności - napisała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Koncert z okazji roku Stanisława Moniuszki

Dodano: 08.06.2019 19:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W niedzielę, 9 czerwca 2019 r. o godz. 17:00 zapraszamy do Promu Kultury Saska Kępa na koncert poświęcony jednemu z patronów 2019 roku i najwybitniejszych kompozytorów polskiego romantyzmu - Stanisławowi Moniuszce. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno pieśni jak i utwory z opery „Straszny dwór”, „Halka” oraz „Hrabina”.
Stanisław Moniuszko był wybitnym polskim kompozytorem, organistą, nauczycielem oraz czołowym przedstawicielem polskiej opery narodowej. Tworzył opery, balety, operetki, utwory liturgiczne; napisał ponad 300 pieśni i ballad wokalnych. Tworzył „ku pokrzepieniu serc” Polaków zniewolonych przez zaborców, a jego muzyka szybko zyskała powszechne uznanie.
W 2018 roku Sejm RP ustanowił 2019 rok m.in. Rokiem Stanisława Moniuszki. W maju 2019 roku mija bowiem 200. rocznica urodzin kompozytora.
Podczas koncertu wystąpią:
Beata Dunin-Wąsowicz - sopran
Łukasz Wroński - tenor
Wiktor Brzuchacz - fortepian
Łukasz Motyka - prowadzenie koncertu
Dyrektor artystyczny - dr Wiktor Brzuchacz. Projekt współfinansuje Urząd Dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawy, organizatorem jest Stowarzyszenie JAX przy współpracy z PROMEM Kultury Saska Kępa, a patronat medialny nad wydarzeniem objął Tygodnik Katolicki Niedziela.
Wstęp wolny.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

Z Wiednia do Warszawy przez Brzeszcze. "A po co? Jak ja do Cieszyna nie mogę się dostać"

Dodano: 28.09.2017 17:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

- Do Warszawy nie mamy po co jechać - mówili TVN24 mieszkańcy Brzeszcz, którym PKP od grudnia zafunduje międzynarodowy pociąg relacji Wiedeń - Warszawa. Woleliby zwykły do Cieszyna. Ale burmistrzem tej gminy była Beata Szydło, tu ma rodzinę, a teraz jest premierem w stolicy.

Źródło: www.tvn24.pl

Premier złożyła kwiaty pod dzwonem "Montera" oraz tablicą Lecha Kaczyńskiego

Dodano: 01.08.2017 10:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Premier Beata Szydło złożyła w Muzeum Powstania Warszawskiego wieńce pod dzwonem "Montera" poświęconym gen. bryg.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone