środa, 21 listopada 2018 r.  Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Wiadomości z tagiem Ameryki  RSS
Nd, 15 lip 8:35 (Polsat) - Pocahontas

Dodano: 18.11.2018 7:34 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Rok 1607. Z Londynu wyrusza wyprawa do Ameryki Północnej. Kapitan Smith spotyka piękną córkę wodza Indian, Pocahontas, i zakochuje się w niej.

Tagi: Ameryki
Źródło: https:

Wenezuela rekordzistką Ameryki Łacińskiej w dziedzinie hiperinflacji

Dodano: 12.11.2018 7:11 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Z inflacją, która osiągnie w ciągu 12 miesięcy tego roku milion procent, Wenezuela wielokrotnie przekroczy wszystkie rekordy Ameryki Łacińskiej w tej dziedzinie; rządowi nie udaje się zatrzymać błyskawicznej utraty wartości przez jej pieniądz, boliwara.

Tagi: Ameryki
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Już ponad milion osób uciekło z Wenezueli. To największy exodus w Ameryce Południowej

Dodano: 12.11.2018 7:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Sparaliżowany 55-letni José Agustín López uciekł z Wenezueli do Kolumbii na wózku inwalidzkim. Pchał go przez setki kilometrów syn, tygodniami poruszali się poboczami dróg. López mówi, że do tak straceńczego działania zmusiła go sytuacja w ojczyźnie.

Tagi: Ameryki
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Psy z Ameryki Południowej, Europy i Australii prezentują się w Kielcach [DUŻO ZDJĘĆ]

Dodano: 10.11.2018 12:34 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prawie 3 tysiące psów z kilkunastu państw z całego świata można oglądać dziś w Targach Kielce. W ramach XV Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych prezentuje się kilkaset ras m.in. z Polski, Brazylii, Australii i Kanady. Można zobaczyć wiele ciekawych psów ozdobnych oraz rzadkie rasy, z których w Polsce mieszka zaledwie dwóch lub trzech przedstawicieli. Z kolei najbardziej popularne są w Polsce ostatnio owczarki niemieckie, buldogi francuskie, owczarki podhalańskie i cavalier king charles spaniel.

Źródło: www.radio.kielce.pl

Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej idących do USA dotarła do stolicy Meksyku

Dodano: 05.11.2018 13:05 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Pierwsza grupa migrantów z Ameryki Środkowej, idących od kilku tygodni w kierunku USA, dotarła w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego do stolicy Meksyku. Na jednym ze stadionów w mieście Meksyk zorganizowano czasowe schronienie dla ok. 1000 osób.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

BRAZYLIA - RIO I AMAZONIA. Pokaz slajdów i opowieści z podróży Marka Łasisza.

Dodano: 03.11.2018 13:21 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Podczas spotkania udamy się do Brazylii, czyli do jednego z najbardziej intrygujących krajów Ameryki Południowej. Nasza podróż, ilustrowana oryginalnymi fotografiami i filmami, zacznie się w Rio de Janeiro, zwanym z portugalskiego "Cidade Maravilhosa", czyli Cudownym Miastem. Z tym określeniem wypada się zgodzić, gdyż jest to niewątpliwie jedno z najpiękniej zlokalizowanych miast na kuli ziemskiej. Zobaczymy tu idealne, ciągnące się kilometrami plaże, wspaniałe i potężne fale Oceanu Atlantyckiego czy też pokryte lasem tropikalnym, wystrzelające ku niebu granitowe góry, a na szczycie jednej z nich słynną statuę Chrystusa Zbawiciela. Wędrując ulicami Rio, natrafimy też na przykłady niezwykłej architektury i przyciągającego wzrok rzemiosła artystycznego. Spotkamy tu także życzliwych i wesołych ludzi.
Podczas naszej wirtualnej wyprawy udamy się również do serca amazońskiej dżungli, najpierw zwiedzając Manaus – miasto, które urosło w puszczy podczas tzw. Boomu Kauczukowego. Następnie małą łódeczką będziemy odkrywać piękno największego na świecie równikowego lasu deszczowego. W Amazonii spotkamy się z tukanami, ogromnymi ropuchami, aguti, tarantulą i anakondą. W nocy zaś będziemy obserwować kajmany. Swoje tajemnice będą przed nami odsłaniać zatopione amazońskie lasy, które będziemy eksplorować, pływając wśród koron drzew. Będziemy także obserwować zniewalające zachody słońca i poznawać piękno lokalnej flory.

Źródło: kulturalnie.waw.pl

UNICEF: w karawanie uchodźców przemierzającej Meksyk jest ok. 2 300 dzieci

Dodano: 03.11.2018 7:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Według Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom w karawanie uchodźców z krajów Ameryki Środkowej, która w tych dniach wędruje przez Meksyk z zamiarem dotarcia do USA, jest ok. 2 300 dzieci, a UNICEF stara się udzielić im pomocy humanitarnej.

Źródło: https:

Ceny kart graficznych - podwyżki już w Europie

Dodano: 16.01.2018 7:09 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Poprawa sytuacji dopiero na wiosnę, być może. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że w Stanach Zjednoczonych Ameryki zaczęto obserwować duże wzrosty cen kart graficznych, zarówno GeForce'ów, jak i Radeonów. W przypadku kart GeForce GTX 1070 Ti najwyższe podwyżki osiągnęły poziom ponad 100%. Wygląda na to, że wzrosty cen docierają do Europy.

Źródło: pclab.pl

Kawałek Ameryki w Hrubieszowie - AmcarShow 2017

Dodano: 28.05.2017 9:23 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Najnowsze informacje dotyczące motoryzacji - premiery, galerie, filmy i testy samochodów. Bądź na bieżąco dzięki portalowi motoryzacyjnemu moto.wp.pl

Źródło: moto.wp.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone