środa, 12 grudnia 2018 r.  Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Wiadomości z tagiem Administracja  RSS
Rośnie liczba ugód zawieranych przez państwo

Dodano: 04.12.2018 13:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Administracja publiczna coraz częściej decyduje się na polubowne załatwianie sporów. Pomaga jej w tym nowy przepis, jasno określający, kiedy jest to dopuszczalne.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Działalność w mieszkaniu: Wydatki na lokal w kosztach - fiskus zmienia zdanie

Dodano: 03.12.2018 11:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Przepisy ustawy PIT nie uzależniają możliwości zaliczenia wydatków związanych z utrzymaniem lokalu mieszkalnego (tj. na czynsz, energię elektryczną, wodę, ogrzewanie) do kosztów uzyskania przychodów od wyodrębnienia - w dosłownym (fizycznym) sensie - pomieszczenia, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza. Podatnik powinien określić, jaka część nieruchomości faktycznie służy prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, i wówczas może w odpowiedniej proporcji zaliczyć poniesione wydatki do kosztów podatkowych - wyjaśnił Szef Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło: www.podatki.biz

MF chce zniechęcić do prób kwestionowania wyników kontroli?

Dodano: 28.11.2018 13:13 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Nowelizacja ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przewiduje wyłączenie możliwości złożenia ponownej korekty deklaracji tylko w takim przypadku, gdy dokonana ponownie korekta spowoduje cofnięcie ustaleń kontroli celno-skarbowej. Intencją nowelizacji w tym zakresie jest wyeliminowanie sytuacji, w której uprawnienie do skorygowania deklaracji byłoby wykorzystywane do cofania ustaleń kontroli po zakończeniu kontroli celno-skarbowej, a nie zniechęcanie podatników do prób kwestionowania ustaleń kontrolnych - wyjaśniło Ministerstwo Finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Administracja prezydenta Ukrainy: działanie Rosji to akt agresji. Rosjanie zajęli ukraińskie okręty w Cieśninie Kerczeńskiej

Dodano: 26.11.2018 7:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Jako akt agresji określiła w niedzielę administracja prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki działania Rosji wobec ukraińskich okrętów w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie Rosjanie otworzyli ogień do ukraińskiej jednostki, w następstwie czego zostały ranne dwie osoby.

Źródło: https:

Jacek Jastrzębski nowym przewodniczącym KNF

Dodano: 23.11.2018 10:19 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Jastrzębskiego na funkcję przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Jastrzębski jest profesorem w Katedrze Prawa Cywilnego i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ostatnio był też zastępcą dyrektora departamentu prawnego PKO BP.

Elektroniczne zwolnienia lekarskie e-ZLA - jak założyć profil PUE ZUS

Dodano: 22.11.2018 12:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Płatnicy składek na ubezpieczenia społeczne pracowników (czyli zdecydowana większość przedsiębiorców) będą mogli w pełni skorzystać z ułatwień związanych ze stosowaniem elektronicznych zwolnień, pod warunkiem założenia i skonfigurowania profilu usług elektronicznych ZUS - PUE ZUS. Jego założenie jest proste i nieskomplikowane, a jeśli osoba upoważniona do założenia profilu posiada jednocześnie profil elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP), może zarejestrować i skonfigurować profil bez wstawania od biurka. Zanosi się na to, że tym razem rząd nie przesunie po raz kolejny wprowadzenia powszechnego obowiązku stosowania e-ZLA, dlatego przypominamy, w jaki sposób można uzyskać dostęp do obu usług.

Źródło: www.podatki.biz

Szef KAS podpisał porozumienie ze związkami ws. podwyżki wynagrodzeń o 655 zł brutto od 2019 r.

Dodano: 22.11.2018 7:12 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Szef Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś podpisał porozumienie ze stroną społeczną, które zakłada m.in. podwyżki wynagrodzeń i uposażeń od 1 stycznia przyszłego roku w wysokości 655 zł brutto - poinformowała na Twitterze KAS.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Pracownik Centrum Obsługi Korespondencji

Dodano: 11.04.2018 14:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

TUiR/TUnŻ Warta S.A.
WYMAGANIA wykształcenie wyższe, ew. studenci ostatnich lat studiów, preferowane kierunki: ubezpieczenia, ekonomia, prawo, mile widziane
Lokalizacja: lubelskie, Lublin
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

Recepcjonistka Stomatologiczna / Recepcjonista Stomatologiczny

Dodano: 11.04.2018 14:36 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Medicover sp. z o.o.
CM Atrium Al. Jana Pawła II Poszukujemy osoby, która: jest na początku swojej kariery zawodowej potrafi udzielić
Lokalizacja: mazowieckie, Warszawa
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

Office Coordinator / Koordynator Biura

Dodano: 11.04.2018 14:19 | 0 odsłon | 0 komentarzy

OTI Europa ASEC (ASEC S.A)
zarządzanie i administracja biurem porządkowanie dokumentacji organizowanie korespondencji
Lokalizacja: małopolskie, Kraków, BUMA Square
Obszar zawodowy: Administracja biurowa

Źródło: www.praca.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone