środa, 22 maja 2019 r.  Imieniny: Emila, Neleny, Romy
Wiadomości z tagiem Administracja  RSS
Smartfony Huawei bez zmian do sierpnia. Ma tymczasową licencję w USA

Dodano: 21.05.2019 0:27 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Administracja Donalda Trumpa wpisała firmę Huawei (i 68 innych) na czarną listę eksportową. Departament Handlu USA przyznał jednak chińskiemu producentowi tymczasową licencję. Współpracę z producentem smartfonów zawiesili już Google, Qualcomm, Intel, Broadcom i kilku innych. Wciąż czekamy na decyzję Microsoftu w tej sprawie. Trudno jednak zrobić to tak, by nie ucierpieli klienci. Wciąż&...

Źródło: feedproxy.google.com

STIR - kto jest narażony?

Dodano: 14.05.2019 12:04 | 2 odsłon | 0 komentarzy

System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej (STIR) funkcjonujący od 2018 r. to nowe narzędzie kontrolująco-analityczne, zaprojektowane do skuteczniejszej walki z przestępczością podatkową. Ma ono przeciwdziałać wykorzystywaniu sektora finansowego do wyłudzeń skarbowych. Wraz z wprowadzeniem STIR, Szef Krajowej Administracji Skarbowej zyskał szeroki zakres nowych uprawnień, a instytucje finansowe, tj. banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, kolejne obowiązki. Czy przedsiębiorcy powinni obawiać się wprowadzonej niedawno regulacji?

Źródło: www.podatki.biz

KAS coraz silniej angażuje się w walkę z szarą strefą na rynku paliw

Dodano: 10.05.2019 15:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Organy skarbowe w coraz większym stopniu wykorzystują możliwości związane z Systemem Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). W efekcie w ciągu 2 lat przeprowadzono ponad 0,9 mln działań kontrolnych. Krajowa Administracja Skarbowa otrzymała też w tym tygodniu 15 specjalnych radiowozów, które będą służyć w walce z szarą strefą w obrocie paliwami.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2019: KAS rusza z Programem Ostrzegania Przedsiębiorców

Dodano: 08.05.2019 19:25 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Administracja Skarbowa ruszyła z nowym Programem Ostrzegania Przedsiębiorców (POP). Nowy projekt ma dodatkowo zabezpieczać przedsiębiorców przed nieświadomym uczestnictwem w oszustwach podatkowych obejmujących tzw. karuzele podatkowe. W praktyce KAS będzie szerzej dzielić się swoimi informacjami oraz wynikami analiz.

Źródło: www.podatki.biz

Próba syren alarmowych

Dodano: 07.05.2019 12:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy

PKN Orlen poinformował, że w dniach 7 i 8 maja 2019 roku, w godzinach 8.00 - 15.00, na terenie Zakładu Produkcyjnego w Płocku, na terenie spółki Basell Orlen Polyolefins (BOP) oraz kompleksie budynków Centrum Administracji i Biura Zakupów, prowadzone będą głośne próby elektronicznych i mechanicznych syren alarmowych.

Źródło: www.plock.eu

Rząd przekazał pieniądze na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Dodano: 06.05.2019 12:43 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 5 milionów złotych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych otrzymały gminy i powiaty z regionu. Z pieniędzy pochodzących z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zostanie zrealizowanych 8 zdań w gminach Mirzec, Morawica, Raków, Starachowice i Opatów oraz powiatach buskim i sandomierskim.

Źródło: www.radio.kielce.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 hitweb.eu  - wszelkie prawa zastrzeżone